Wiosna? Zapraszamy!

Pamiętam, że jeszcze nie tak dawno chciałam pozbywać się  zieleni z domu – zieleni czyli roślin w doniczkach. Na przestrzeni lat naznosiłam do domu, potem jeszcze dostałam od ludzi, którzy może nie wiedzieli z czym do mnie przyjść no i się dżungla rozszalała po salonach. Potem trzeba dbać, podlewać, czasem przesadzać, doglądać a i tak nie zawsze chce to rosnąć i wyglądać. Zresztą o ile kilkanaście, czy nawet kilkadziesiąt lat temu Nasze mamy kwiaty w domu po prostu musiały mieć to dziś ta domowa dżungla – ogólnie rzecz biorąc – zmizerniała, nabrała minimalistycznych form oraz rozmiarów względem wnętrza, w którym ewentualnie się znajduje o ile w ogóle się znajduje. Trochę szkoda.

Wiosna? Zapraszamy!

Wiosna? Zapraszamy!

Pistils-Interior-Design-Kokedama-Table

Tymczasem gdy wokoło zima, i krajobraz za oknem umęczony bielą, powoli a właściwie całkiem szybko i dosłownie odpływa do kanalizacji, czekam na pierwszy listek, jak chyba większość z Nas, na pierwszą intensywność koloru, zapachu czy odgłosów ptasich dyskusji. Jednym słowem czekam na jakieś pobudzenie, na wiosnę.

5d81214554b1bcf5183e590f7acf456eAAEAAQAAAAAAAAIDAAAAJDhlNzAyMzkzLTMyNmQtNDU1NS1hMGUwLWZkNGEzYzE3NWUzYw

Mój wzrok chwyta wszystkie soczyste barwy z wnętrza  domu: zieleń z roślin, czerwień krzeseł i kilka innych kolorów z drobiazgów codziennego użytku. W kolorach jest życie co wiosna rok po roku udowadnia. Zanim  na dobre ( choć nie na zawsze) rozgości się na zewnątrz sami możemy zapewnić sobie nieco wiosennej energii, ocieplając klimat we wnętrzach Naszych mieszkań. I ten akurat powiew wiosny możemy sobie utrzymywać wokół siebie tak długo jak Nam się tylko zechce.

Jesli nie macie ochoty na tradycję czyli rośliny w donicach, może nawet rozrzucone po domu w lekkim nieładzie (nieład jest teraz na czasie 😉 ), które – co trzeba podkreslić –  nie tylko cieszą oko ale i poprawiają mikroklimat wokól Nas, wpływają na jokość powietrza, którym oddychamy – zawsze możecie zaszaleć z dodatkami albo nawet trwałymi elementami wyposażenia wnętrz. Może by tak na przykład pozwolić zazielenić się podłodze?

zielona podłoga z desek47c7b310f6cfbe360bc1184dea245e72

Albo w ogóle zawkitnąć jakimś innym kolorem czy nawet kilkoma?

c9f8c52d7e94e0751800a2a392283d26yellow-floor

Wersja dla odważnych – wiem – lecz trzeba przyznać, że kolor zapewni Nam na długo i bez zbędnych dodatków ożywi przestrzeń dookoła, czyniąc ją jednocześnie niezwykle oryginalną. Sama gdy patrzę na taką soczystą podłogę – zaraz mam ochotę na niej usiąść a najlepiej się położyć. Ale oczywście nie musimy zaraz rwać posadzki, jest tyle sposobów na to żeby wiosna pozazdrościła Nam kolorów: w meblach, dekoracjach – ich barwach, wzorach, kształtach – kryje się energia. Sami decydujemy jaki jej zastrzyk i na jak długo chcemy sobie zapewnić.

1e8612c4473203fe84ae05068317f46fBPF_Spring-House_interior_spring-colors_Canary_Yellow_White_and_Kelly_Green_h.jpg.rend.hgtvcom.966.725

da59d1c1c419d1cc603b544ecfcf14dcyebab_previewinteriors

2a-colour-iffic-staircase-designs-contemporary-homesVerde-esmeralda-para-decoración-de-interiores-llena-de-misterio...-31Możliwość komentowania jest wyłączona.

Facebook