Interior express

kempart-loft-1kempart-loft-2

Są takie wnętrza, które ciężko sklasyfikować, wrzucić z innymi do wspólnej kategorii – no chyba ,że pod hasłem “ekstremalne”. Pisać o nich za dużo też nie ma co, wszystko widać jak na dłoni. Architekt wnętrz zaszalał – miał za pewne do dyspozycji całą, niczym nie ograniczoną przestrzeń i wykorzystał to w niebanalny sposób. Najciekawsze rozwiązania podziału przestrzeni, właśnie tak powstają: otwarty plan, architekt z fantazją i odważny inwestor, najlepiej z jeszcze zasobnym portfelem, choć ta potrzeba maleje najczęściej wprost proporcjonalnie do wyobraźni projektanta.

kempart-loft-3kempart-loft-4kempart-loft-5

Przestrzenny element ulokowany przemyślnie, w zastanej przestrzeni pełni jednocześnie kilka funkcji: jest ścianą działową, toaletą i systemem schowków.

kempart-loft-6kempart-loft-7kempart-loft-8

Eliminuje konieczność dalszego podziału i stawiania tradycyjnych ścian, oraz zapewnia na tyle atrakcyjny wygląd z każdego miejsca w mieszkaniu, że wyklucza również potrzebę, a nawet wymusza, brak innych dominant przestrzeni. Na reszcie zatem oszczędzamy – bez szaleństw – zarówno pod względem ekonomicznym jak i stylistycznym.

kempart-loft-9kempart-loft-10kempart-loft-11

W przypadku uczucia deficytu barw oraz ogólnego chłodu niemalże monochromatycznego wnętrza, pozwala odetchnąć, przenosząc mieszkańców z jednolitej pustyni do konsekwentnie zielonej oazy toalety. Szerokiej na tyle na ile jest to absolutnie niezbędne do komfortowego użytkowania i wąskiej na tyle, żeby wkomponować się w tę ideę – niczym wagon nowoczesnego, ekspresowego pociągu. 

fot. thedesignhome.com

 Możliwość komentowania jest wyłączona.

Facebook