Podłoga i ściana “prawie” drewniana

Larix_Muretto_ refinLarix_Muretto_amb2-914x597

 

Dziś chcę się podzielić czymś o czym w sumie już kiedyś dane było mi się przekonać, a teraz przy okazji pewnego projektu okazało się, ze jak to często bywa – im dalej w las tym więcej drzew – płytki, najczęściej gresowe, imitujące drewno. Kto miał okazję zobaczyć  z bliska, dotknąć tych z najbardziej dopieszczonych kolekcji, ten już wie. Nie sposób przejść obojętnie wobec ich piękna. O czym więc mówię, pisząc: podłoga i ściana prawie drewniana?

axi-amv7-white-pine-mos3d-35x35-sqaxi-amwc-silver-fir-brick3d-20x44-sqaxi-amwg-white-pine-tatami-225x90-sq

 

Ich rynek jest już tak bogaty, że producenci muszą wciąż dokładać starań żeby jeszcze Nas czymś zachwycić. Wierność ideałowi drewna nie polega wyłącznie na precyzji w odwzorowaniu barwy, rysunku czy faktury słoi. To także znikoma powtarzalność dokładnie takich samych elementów w poszczególnych kolekcjach. Jak w naturze, każda następna płytka jest niepowtarzalna przez przynajmniej czterdzieści kilka kolejnych w jednej partii.

b_prodotti-70942-rel5819a599d81d4943a62d614934616263standing-renovation-brussels-CERSAIE-2013-Refin-Ceraminche-Mansion-9

Imitują proste, nowocześnie obrobione deski, albo stare parkiety, sposobem ułożenia czy rysunkiem. Dostępne w różnych formatach, w formie mozaiki, “desek” albo bardziej właściwych dla płytek ceramicznych,  kształtach kwadratu lub prostokąta.

axi-aniq-angolo-elegance-90x90-sqaxi-anit-brown-chestnut-rosone-mini-45x45-sqaxi-anis-fascia-elegance-90x90-sq

Nawet po dotknięciu trudno uwierzyć, ze to gres. Perfekcja przygotowana ludzką ręką ściga się z naturą i  myślę, że śmiało może z nią rywalizować.

Brak konieczności wykonywania zabiegów konserwatorskich przez lata użytkowania także jest na plus w stosunku do drewna.

Castle-tiles-by-Pamesa-Cerámicapłytki imitujące drewno

 

Oczywiście można się upierać, że to nie drewno, że zimne itd. Jak najbardziej, ale polecam najpierw poznać temat osobiście – palpacyjnie. Widywałam już niejedną zaskoczoną minę a i moja w pierwszym kontakcie była lekko oszołomiona.

pobrane (1)pobrane (2)

Medium-Contrasting-Wooden-Floor-and-Wall-TilesLight-Elegant-Wooden-Tiled-Kitchen-Floor-in-White

Trójwymiarowość płytek, nie – wszechobecna w tego typu materiałach, to także coś za co je cenimy. Nie szlifowanej deski raczej byśmy sobie w domu nie położyli, ani to praktyczne ani miłe czy wręcz bezpieczne. Gres, w różnym stopniu intensywności, proponuje się Nam od całkiem gładkiego poprzez wyczuwalne linie “usłojenia” bądź subtelnych, ledwie zauważalnych pod snopem światła ornamentów, aż do całkiem ostrego, antypoślizgowego czy wręcz w przestrzennych formach dekoracyjnych. Wszystko łatwe do utrzymania w czystości, trwałe w kolorze, idealne na ogrzewanie podłogowe, niezmienialne przez wiele lat.

1337027_Mansion_Arcade_75x75_Refinpobrane

prodotti-70942-relc49f538fa1a3403fb9d7fedb74007b08standing-renovation-brussels-CERSAIE-2013-materials-01-8_thumbstanding-renovation-brussels-CERSAIE-2013-Refin-Ceraminche-Barrique-3_thumb

Płytki gresowe imitujące drewno znakomicie sprawdzą się w kuchni, toalecie czy spa, higienicznie czyste, nienasiąkliwe i niewymagające. Niezastąpione tam gdzie pragniemy otoczyć się ciepłem drewna i wymagamy trwałości (parametrów) kamienia.

Traverchic-by-Marazzi-USAType-32-Slimtech-by-Diego-Grandi-for-Lea-Ceramiche_1

podłoga i ściana prawie drewniana

standing-renovation-brussels-CERSAIE-2013-VitrA-Instanbul-Pera-1

 

Jednym słowem dobrze przemyślane dwa w jednym; ponadczasowe piękno.

http://www.refin.it/

 

 Możliwość komentowania jest wyłączona.

Facebook